Rio de Germaneiro

From-Back-Christ-the-Redeemer-overlooking-Rio-De-Janeiro

Moguncja, zachodnie Niemcy. Od czterech dni lokalna telewizja relacjonuje drużynowe zawody w gimastyce sportowej. W zawodach bierze udział drużyna niemiecka (i tylko ona). Zawody w gimnastyce niemieckiej z rzadka przerywane są zawodami w pływaniu niemieckim na różnych dystansach i w różnych stylach.

Moguncja, zachodnie Niemcy. Kibic przed telewizorem.

Od czterech dni lokalna telewizja relacjonuje drużynowe zawody w gimastyce sportowej. W zawodach bierze udział drużyna niemiecka (i tylko ona). Niestety, jeden ze sportowców w trakcie wykonywania akrobacji zaraz na początku łamie nogę: telewidzom zapewniono możliwość obejrzenia tego momentu czterdzieści trzy razy w ciągu tych czterech dni. To jednak nie wystarcza: mimo że nie występowała żadna inna drużyna, Niemcy plasują się na siódmej pozycji.

Zawody w gimnastyce niemieckiej z rzadka przerywane są zawodami w pływaniu niemieckim na różnych dystansach i w różnych stylach. Telewizja demokratycznie pokazuje zawodników, którzy docierają na metę jako piąty, siódmy, a nawet tych, którzy odpadają w eliminacjach – wszystko zależy od tego, które miejsce zajmuje pływak niemiecki.

Zawody w gimnastyce niemieckiej jeszcze rzadziej przerywane są zawodami w niemieckiej grze w hokeja na trawie. W tej jakże zajmującej dyscyplinie drużynom niemieckim (męskiej i żeńskiej) statystują drużyny przygodne, jak Indie czy Nowa Zelandia.

Raz wydarza się mecz w niemiecką piłkę nożną kobiecą. Tutaj nieuniknionym tłem dla niemieckiej drużyny jest drużyna w żółtych koszulkach.

Był też zacięty mecz w ping-ponga, w którym grała młoda niemiecka zawodniczka. Ach, jak ona grała. Serwując, podrzucała piłeczkę wysoko i przy uderzeniu mocno podkręcała. I natychmiast przechodziła do ataku, bezustannie bombardując atomowymi ścinami. Bombardowanie trwało przez całe cztery sety. O bombardowanej przeciwniczce, drobnej Chince, niewiele można powiedzieć: koncentrowała się na odbieraniu ataków i zmuszaniu Niemki do błędów. Wygrała 4-0…

W ramach jakże niezbędnego przerywnika estetycznego telewizja pokazała właśnie trzyminutowy skrót meczu w siatkówkę Brazylianek z Argentyliankami. I gdy już, już co poniektórzy rozochocili się występem brazyliańskich i argentiańskich cheerlederek, ostrząc sobie zęby na kolejny przerywnik w postaci meczu koszykówki z Amerykanami czy piłki nożnej z Argentyńczykami, telewizja – Bogu dzięki! – udostępniła po raz czterdziesty czwarty zapis niefortunnego upadku niemieckiego akrobaty.

Nie rozumiem tylko jednego: dlaczego zmagania tych wszystkich wspaniałych gladiatorów niemieckich muszą odbywać się – jak informuje telewizja – w Rio de Janeiro?

 

Otagowane:, ,

1 komentarz do “Rio de Germaneiro

  1. anna 9 sierpnia, 2016 o 6:32 pm Reply

    Przyjemnie to komentować, prawda? Pióro samo pisze.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: